Øvrige heste

Hetja fra Kirstineholm

DK2012200640 - Blup: 108




F: Dugur frá Þúfu

(Rid: 8,56 - Byg: 8,39 - Tot: 8,49)



M: Sóley frá Snjallsteinshöfða 2

(Rid: 7,99 - Byg: 8,01 - Tot: 8,00)



MF: Tígull frá Stóra-Hofi

(Rid: 8,19 - Byg: 7,73 - Tot: 7,96)


Snotra frá Hellu

IS2014286333 - Blup: 108




F: Hrannar frá Skeiðvöllum

(Rid: 8,20 - Byg: 8,09 - Tot: 8,15)



M: Sandra frá Skeiðvöllum




MF: Suðri frá Holtsmúla 1

(Rid: 8,44 - Byg: 8,11 - Tot: 8,31)

Tindra fra Kirstineholm

DK2015200463 - Blup: 117




F: Tónn frá Ólafsbergi

(Rid: 8,83 - Byg: 8,13 - Tot: 8,55)



M: Hylling frá Votmúla 2

(Rid: 8,27 - Byg: 8,31 - Tot: 8,29)



MF: Aron frá Strandarhöfði

(Rid: 8,75 - Byg: 8,22 - Tot: 8,54)

Ærespræmie for afkom




Hylma fra Kirstineholm

DK2017200190 - Blup: 119




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)



M: Hylling frá Votmúla 2

(Rid: 8,27 - Byg: 8,31 - Tot: 8,29)



MF: Aron frá Strandarhöfði

(Rid: 8,75 - Byg: 8,22 - Tot: 8,54)

Ærespræmie for afkom

Kvörn frá Syðri-Gegnishólum

IS2017287661 - Blup: 115




F: Ljósálfur frá Syðri-Gegnishólum

(Rid: 7,85 - Byg: 8,39 - Tot: 8,07)



M: Mylla frá Selfossi

(Rid: 8,30 - Byg: 7,93 - Tot: 8,15)



MF: Kolfinnur frá Kjarnholtum I

(Rid: 8,84 - Byg: 8,05 - Tot: 8,45)

Ærespræmie for afkom

Orka fra Kirstineholm

DK2019200232 - Blup:




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)



M: Sunna frá Laxárnesi

(Rid: 7,85 - Byg: 7,70 - Tot: 7,79)



MF: Fáfnir frá Fagranesi

(Rid: 8,40 - Byg: 8,26 - Tot: 8,33)

Afkomstkåret i 1. klasse

Orion frá Stóra-Vatnsskarði

IS2019xxx - Blup:





F: Lukku-Láki frá Stóra-Vatnsskarði

(Rid: 8,70 - Byg: 8,46 - Tot: 8,60)
Afkomskåret i 1. klasse


M: Kristín frá Lynghaga



MF: Óður fra Brún

(Rid: 8,90 - Byg: 7,78 - Tot: 8,34)

Ærespræmie for afkom



Dísa frá Haukholtum

IS2013288165 - Blup: 111


(Rid: 8,10 - Byg: 8,03 - Tot: 8,07)



F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)



M: Elding frá Haukholtum

(Rid: 8,77 - Byg: 8,24 - Tot: 8,56)



MF: Hrynjandi frá Hrepphólum

(Rid: 8,22 - Byg: 8,23 - Tot: 8,23)

Afkomskåret i 1. klasse

Aradís frá Ketilsstöðum

IS2012276181 - Blup: 117


(Rid: 8,15 - Byg: 8,30 - Tot: 8,21)



F: Álffinnur frá Syðri-Gegnishólum

(Rid: 8,63 - Byg: 7,96 - Tot: 8,37)

Afkomstkåret i 1. klasse


M: Þerna frá Ketilsstöðum

(Rid: 7,76 - Byg: 8,16 - Tot: 7,96)



MF: Stígur frá Kjartansstöðum

(Rid: 8,20 - Byg: 8,10 - Tot: 8,15)

Ærespræmie for afkom

Tóna fra Kirstineholm

DK2013200401 - Blup: 106





F: Tónn frá Ólafsbergi

(Rid: 8,83 - Byg: 8,13 - Tot: 8,55)



M: Gátt frá Grund II




MF: Galdur frá Laugarvatni

(Rid: 8,41 - Byg: 8,13 - Tot: 8,27)

Afkomskåret i 1. klasse



Sólstjarna fra Kirstineholm

DK2014200414 - Blup: 109


(Rid: 8,00 - Byg: 8,09 - Tot: 8,04)



F: Tónn frá Ólafsbergi

(Rid: 8,83 - Byg: 8,13 - Tot: 8,55)



M: Sóley frá Snjallsteinshöfða 2

(Rid: 7,99 - Byg: 8,01 - Tot: 8,00)



MF: Tígull frá Stóra-Hofi

(Rid: 8,19 - Byg: 7,73 - Tot: 7,96)



Aron fra Kirstineholm

DK2015100323 - Blup: 111




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)



M: Dröfn frá Frostastöðum

(Rid: 8,12 - Byg: 7,81 - Tot: 7,99)



MF: Þorri frá Þúfu

(Rid: 8,26 - Byg: 8,25 - Tot: 8,26)

Ærespræmie for afkom



Hamar fra Engholm

DK2016100113 - Blup: 124




F: Atlas frá Hvoli

(Rid: 8,80 - Byg: 8,35 - Tot: 8,62)



M: Helena Fagra fra Engholm

(Rid: 8,73 - Byg: 8,08 - Tot: 8,47)



MF: Vefur frá Eikarbrekku

(Rid: 8,46 - Byg: 8,39 - Tot: 8,43)

Dugur fra Kirstineholm

DK2017100629 - Blup: 110




F: Dugur frá Þúfu

(Rid: 8,56 - Byg: 8,39 - Tot: 8,49)



M: Ásdís frá Bakkakoti




MF: Sær frá Bakkakoti

(Rid: 9,05 - Byg: 7,96 - Tot: 8,62)

Ærespæmie for afkom

Karl fra Kirstineholm

DK2018100139 - Blup: 113





F: Tónn frá Ólafsbergi

(Rid: 8,83 - Byg: 8,13 - Tot: 8,55)



M: Kómeta frá Snjallsteinshöfða 2




MF: Þóroddur frá Þóroddsstöðum

(Rid: 9,04 - Byg: 8,28 - Tot: 8,74)

Ærespræmie for afkom

Sía fra Stald Bach

DK2018200286 - Blup: 95





F: Fengur frá Miðdal 

(Rid: 7,98 - Byg: 8,33 - Tot: 8,12)



M: Skák frá Steinkoti




MF: Skjár frá Byrgisskarði


Eyja frá Kjarnholtum I

IS2013288562 - Blup: 120




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)



M: Kolbrá frá Kjarnholtum I

(Rid: 8,87 - Byg: 8,25 - Tot: 8,62)



MF: Orri frá Þúfu

(Rid: 8,61 - Byg: 8,08 - Tot: 8,34)

Ærespræmie for afkom




Senna fra Kirstineholm

DK2014200564 - Blup: 117




F:  Þeyr frá Holtsmúla 1

(Rid: 8,61 - Byg: 8,06 - Tot: 8,39)



M: Hylling frá Votmúla 2

(Rid: 8,27 - Byg: 8,31 - Tot: 8,29)



MF: Aron frá Strandarhöfði

(Rid: 8,75 - Byg: 8,22 - Tot: 8,54)

Ærespræmie for afkom




Arion fra Kirstineholm

DK2017100164 - Blup: 115




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)



M: Kómeta frá Snjallsteinshöfða 2




MF: Þóroddur frá Þóroddsstöðum

(Rid: 9,04 - Byg: 8,28 - Tot: 8,74)

Ærespræmie for afkom


Frekja fra Kollerup

IS2012200510 - Blup: 104





F: Fjölvir fra Guldbæk

(Rid: 8,10 - Byg: 8,06 - Tot: 8,09)



M: Embla frá Ólafsvöllum




MF: Áll frá Húsatóftum

(Rid: 7,93 - Byg: 8,08 - Tot: 7,99)


Stormur fra Kirstineholm

DK2019100431 - Blup:




F: Viktor fra Kirstineholm

(Rid: 8,49 - Byg: 8,16 - Tot: 8,36)



M: Sóllilja fra Kirstineholm

(Rid: 7,61 - Byg: 8,03 - Tot: 7,78)



MF: Leiknir fra Søtofte

(Rid: 8,57 - Byg: 8,03 - Tot: 8,35)

Hera fra Kirstineholm

DK2019200398 - Blup:





F: Jarl frá Miðkrika 

(Rid: 8,33 - Byg: 8,34 - Tot: 8,33)



M: Hylling frá Votmúla 2

(Rid: 8,27 - Byg: 8,31 - Tot: 8,29)



MF: Aron frá Strandarhöfði

(Rid: 8,75 - Byg: 8,22 - Tot: 8,54)

Ærespræmie for afkom



Sóllilja fra Kirstineholm

DK2011200331 - Blup: 100


(Rid: 7,61 - Byg: 8,03 - Tot: 7,78)



F: Leiknir fra Søtofte

(Rid: 8,57 - Byg: 8,03 - Tot: 8,35)



M: Sóley frá Snjallsteinshöfða 2

(Rid: 7,99 - Byg: 8,01 - Tot: 8,00)



MF: Tígull frá Stóra-Hofi

(Rid: 8,19 - Byg: 7,73 - Tot: 7,96)

Kirstineholm Stutteri • Mail: famlennartz@hotmail.com • Katrine: (+45) 22 61 77 80 - Micael: (+45) 40 56 04 16