Øvrige heste

Dugur fra Þúfu

IS2003184557 - Blup: 108


(Rid: 8,56 - Byg: 8,39 - Tot: 8,49)

Afkomskåret i 1. klasse



F: Sveinn-Hervar frá Þúfu

(Rid: 8,38 - Byg: 8,06 - Tot: 8,25)

Afkomskåret i 1. klasse



M: Dröfn frá Þúfu




MF: Freymóður frá Efsta-Dal I
(Rid: 7,20 - Byg: 7,78 - Tot: 7,49)


Helga fra Kirstineholm

DK2020200308 - Blup: 104




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)

Afkomskåret i 1. klasse


M: Tóna fra Kirstineholm





MF: Tónn frá Ólafsbergi

(Rid: 8,83 - Byg: 8,13 - Tot: 8,55)

Yrsa fra Kirstineholm

DK2021200610 - Blup: 96





F: Tónn frá Ólafsbergi

(Rid: 8,83 - Byg: 8,13 - Tot: 8,55)




M: Fröken fra Sørup Hede





MF: Sirkill frá Efra-Ási

(Rid: 8,04 - Byg: 8,02 - Tot: 8,03)


Sara fra Kirstineholm

DK2021200039 - Blup: 109




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)

Afkomskåret i 1. klasse



M: Senna fra Kirstineholm

(Rid: 7,39 - Byg: 7,42 - Tot: 7,40)




MF: Þeyr frá Holtsmúla I

(Rid: 8,61 - Byg: 8,06 - Tot: 8,39)

Sólveig fra Kirstineholm

DK2022200443 - Blup: 110




F: Viti frá Kagaðarhóli

(Rid: 8,29 - Byg: 8,22 - Tot: 8,26)

Afkomskåret i 1. klasse



M: Sóllilja fra Kirstineholm

(Rid: 7,61 - Byg: 8,03 - Tot: 7,78)




MF: Leiknir fra Søtofte

(Rid: 8,57 - Byg: 8,03 - Tot: 8,35)

Hjördís fra Kirstineholm

DK2023200302 - Blup: 110




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)

Afkomskåret i 1. klasse



M: Herdís frá Lönguhlíð

(Rid: 8,26 - Byg: 8,06 - Tot: 8,18)




MF: Sveinn-Hervar frá Þúfu

(Rid: 8,38 - Byg: 8,06 - Tot: 8,25)

Afkomskåret i 1. klasse


ðvík fra Kirstineholm

DK2023100298 - Blup: 110





F: ðvík fra Lian

(Rid: 8,05 - Byg: 8,46 - Tot: 8,20)




M: Eyja frá Kjarnholtum I





MF: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)

Afkomskåret i 1. klasse


Hylma fra Kirstineholm

DK2017200190 - Blup: 109




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)
Afkomskåret i 1. klasse


M: Hylling frá Votmúla 2

(Rid: 8,27 - Byg: 8,31 - Tot: 8,29)




MF: Aron frá Strandarhöfði

(Rid: 8,75 - Byg: 8,22 - Tot: 8,54)

Ærespræmie for afkom


Óskar fra Kirstineholm

DK2020100073 - Blup: 120




F: Spuni frá Vesturkoti

(Rid: 9,25 - Byg: 8,43 - Tot: 8,92)

Ærespræmie for afkom



M: Herdís frá Lönguhlíð

(Rid: 8,26 - Byg: 8,06 - Tot: 8,18)




MF: Sveinn-Hervar frá Þúfu

(Rid: 8,38 - Byg: 8,06 - Tot: 8,25)

Afkomskåret i 1. klasse


Sóley fra Kirstineholm

DK2021200036 - Blup: 106




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)

Afkomskåret i 1. klasse



M: Sóllilja fra Kirstineholm

(Rid: 7,61 - Byg: 8,03 - Tot: 7,78)




MF: Leiknir fra Søtofte

(Rid: 8,57 - Byg: 8,03 - Tot: 8,35)

Apríl fra Kirstineholm

DK2023200307 - Blup: 113




F: Styrkur frá Leysingjastöðum

(Rid: 8,38 - Byg: 8,72 - Tot: 8,50)




M: Senna fra Kirstineholm

(Rid: 7,39 - Byg: 7,42 - Tot: 7,40)




MF: Þeyr frá Holtsmúla I

(Rid: 8,61 - Byg: 8,06 - Tot: 8,39)

Kaja fra Kirstineholm

DK2023200304 - Blup: 126




F: Kveikur frá Stangarlæk 1

(Rid: 8,88 - Byg: 8,57 - Tot: 8,76)




M: Dísa frá Haukholtum

(Rid: 8,10 - Byg: 8,03 - Tot: 8,07)




MF: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)

Afkomskåret i 1. klasse

Henry fra Kirstineholm

DK2021100037 - Blup: 113




F: Héðinn frá Feti

(Rid: 8,80 - Byg: 8,33 - Tot: 8,62)

Afkomskåret i 1. klasse



M: Sólstjarna fra Kirstineholm
(Rid: 8,04 - Byg: 8,09 - Tot: 8,06)




MF: Tónn frá Ólafsbergi

(Rid: 8,83 - Byg: 8,13 - Tot: 8,55)

Klara fra Kirstineholm

DK2022200444 - Blup: 108




F: Kandís fra Teland

(Rid: 7,93 - Byg: 8,23 - Tot: 8,04)




M: Aradís frá Ketilsstöðum

(Rid: 8,15 - Byg: 8,30 - Tot: 8,21)




MF: Álffinnur frá Syðri-Gegnishólum

(Rid: 8,63 - Byg: 7,96 - Tot: 8,37)

Afkomskåret i 1. klasse

Stormur fra Kirstineholm

DK2019100431 - Blup: 102




F: Viktor fra Kirstineholm

(Rid: 8,49 - Byg: 8,16 - Tot: 8,36)




M: Sóllilja fra Kirstineholm

(Rid: 7,61 - Byg: 8,03 - Tot: 7,78)




MF: Leiknir fra Søtofte

(Rid: 8,57 - Byg: 8,03 - Tot: 8,35)

Astrid fra Kirstineholm

DK2021 200037 - Blup: 109




F: Kraftur fra Yggdrasil

(Rid: 8,44 - Byg: 7,96 - Tot: 8,25)




M: Aradís frá Ketilsstöðum

(Rid: 8,15 - Byg: 8,30 - Tot: 8,21)




MF: Álffinnur frá Syðri-Gegnishólum

(Rid: 8,63 - Byg: 7,96 - Tot: 8,37)

Afkomskåret i 1. klasse

Emma fra Kirstineholm

DK2021200040 - Blup: 108





F: Tónn frá Ólafsbergi

(Rid: 8,83 - Byg: 8,13 - Tot: 8,55)




M: Eyja frá Kjarnholtum I





MF: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)

Afkomskåret i 1. klasse


Ronja fra Kirstineholm

DK2023200303 - Blup; 124




F: Kveikur frá Stangarlæk 1

(Rid: 8,88 - Byg: 8,57 - Tot: 8,76)




M: Aradís frá Ketilsstöðum

(Rid: 8,15 - Byg: 8,30 - Tot: 8,21)




MF: Álffinnur frá Syðri-Gegnishólum

(Rid: 8,63 - Byg: 7,96 - Tot: 8,37)

Afkomskåret i 1. klasse

Maístjarna fra Kirstineholm

DK2023200305 - Blup: 114




F: Örvar frá Efri-Hrepp

(Rid: 8,66 - Byg: 8,54 - Tot: 8,61)




M: Sólstjarna fra Kirstineholm
(Rid: 8,04 - Byg: 8,09 - Tot: 8,06)




MF: Tónn frá Ólafsbergi

(Rid: 8,83 - Byg: 8,13 - Tot: 8,55)

Elvíra fra Kirstineholm

DK2024 - Blup:





F: Kvistur frá Skagaströnd

(Rid: 8,79 - Byg: 8,26 - Tot: 8,58)

Afkomskåret i 1. klasse


M: Eyja frá Kjarnholtum I





MF: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)

Afkomskåret i 1. klasse