Arion fra Kirstineholm

DK2017100164 - Blup: 107




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)
Afkomstkåret i 1. klasse


M: Kómeta frá Snjallsteinshöfða 2





MF: Þóroddur frá Þóroddsstöðum

(Rid: 9,04 - Byg: 8,28 - Tot: 8,74)

Ærespræmie for afkom


Hylma fra Kirstineholm

DK2017200190 - Blup: 114




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)
Afkomstkåret i 1. klasse


M: Hylling frá Votmúla 2

(Rid: 8,27 - Byg: 8,31 - Tot: 8,29)




MF: Aron frá Strandarhöfði

(Rid: 8,75 - Byg: 8,22 - Tot: 8,54)

Ærespræmie for afkom

Orka fra Kirstineholm

DK2019200232 - Blup: 105




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)

Afkomstkåret i 1. klasse


M: Sunna frá Laxárnesi

(Rid: 7,85 - Byg: 7,70 - Tot: 7,79)




MF: Fáfnir frá Fagranesi

(Rid: 8,40 - Byg: 8,26 - Tot: 8,33)

Afkomstkåret i 1. klasse

Frekja fra Kollerup

IS2012200510 - Blup: 94





F: Fjölvir fra Guldbæk

(Rid: 8,10 - Byg: 8,06 - Tot: 8,09)




M: Embla frá Ólafsvöllum





MF: Áll frá Húsatóftum

(Rid: 7,93 - Byg: 8,08 - Tot: 7,99)


Hera fra Kirstineholm

DK2019200398 - Blup: 114





F: Jarl frá Miðkrika 

(Rid: 8,33 - Byg: 8,34 - Tot: 8,33)

Ærespræmie for afkom



M: Hylling frá Votmúla 2

(Rid: 8,27 - Byg: 8,31 - Tot: 8,29)




MF: Aron frá Strandarhöfði

(Rid: 8,75 - Byg: 8,22 - Tot: 8,54)

Ærespræmie for afkom


Óskar fra Kirstineholm

DK2020100073 - Blup: 120




F: Spuni frá Vesturkoti

(Rid: 9,25 - Byg: 8,43 - Tot: 8,92)

Ærespræmie for afkom



M: Herdís frá Lönguhlíð

(Rid: 8,26 - Byg: 8,06 - Tot: 8,18)




MF: Sveinn-Hervar frá Þúfu

(Rid: 8,38 - Byg: 8,06 - Tot: 8,25)

Afkomstkåret i 1. klasse

Sólstjarna fra Kirstineholm

DK2014200414 - Blup: 117


(Rid: 8,00 - Byg: 8,09 - Tot: 8,04)



F: Tónn frá Ólafsbergi

(Rid: 8,83 - Byg: 8,13 - Tot: 8,55)




M: Sóley frá Snjallsteinshöfða 2

(Rid: 7,99 - Byg: 8,01 - Tot: 8,00)




MF: Tígull frá Stóra-Hofi

(Rid: 8,19 - Byg: 7,73 - Tot: 7,96)


Kvörn frá Syðri-Gegnishólum

IS2017287661 - Blup: 116




F: Ljósálfur frá Syðri-Gegnishólum

(Rid: 8,26 - Byg: 8,59 - Tot: 8,38)




M: Mylla frá Selfossi

(Rid: 8,30 - Byg: 7,93 - Tot: 8,15)




MF: Kolfinnur frá Kjarnholtum I

(Rid: 8,84 - Byg: 8,05 - Tot: 8,45)

Ærespræmie for afkom

Stormur fra Kirstineholm

DK2019100431 - Blup: 107




F: Viktor fra Kirstineholm

(Rid: 8,49 - Byg: 8,16 - Tot: 8,36)




M: Sóllilja fra Kirstineholm

(Rid: 7,61 - Byg: 8,03 - Tot: 7,78)




MF: Leiknir fra Søtofte

(Rid: 8,57 - Byg: 8,03 - Tot: 8,35)

Hamar fra Engholm

DK2016100113 - Blup: 125




F: Atlas frá Hvoli

(Rid: 8,80 - Byg: 8,35 - Tot: 8,62)




M: Helena Fagra fra Engholm

(Rid: 8,73 - Byg: 8,08 - Tot: 8,47)




MF: Vefur frá Eikarbrekku

(Rid: 8,46 - Byg: 8,39 - Tot: 8,43)

Ásdís frá Bakkakoti

IS2005286178 - Blup: 107





F: Sær frá Bakkakoti

(Rid: 9,05 - Byg: 7,96 - Tot: 8,62)

Ærespræmie for afkom



M: Skvetta frá Bakkakoti

(Rid: 8,01 - Byg: 7,50 - Tot: 7,76)




MF: Blær frá Kjarnholtum I

(Rid: 7,83 - Byg: 8,15 - Tot: 7,99)


Fröken fra Sørup Hede

DK2017200610 - Blup: 89




F: Sirkill frá Efra-Ási

(Rid: 8,04 - Byg: 8,02 - Tot: 8,03)




M: Spóla frá Vesturholtum





MF: Bliki frá Bergi

(Rid: 8,27 - Byg: 7,82 - Tot: 8,09)

Óríon frá Stóra-Vatnsskarði

IS2019157658 - Blup: 107





F: Lukku-Láki frá Stóra-Vatnsskarði

(Rid: 8,70 - Byg: 8,46 - Tot: 8,60)
Afkomskåret i 1. klasse



M: Kristín frá Lynghaga





MF: Óður fra Brún

(Rid: 8,90 - Byg: 7,78 - Tot: 8,34)

Ærespræmie for afkom

Húgó fra Kirstineholm

DK2020100072 - Blup: 108




F: Örn frá Efri-Gegnishólum

(Rid: 8,82 - Byg: 8,04 - Tot: 8,51)




M: Hetja fra Kirstineholm





MF: Dugur frá Þúfu

(Rid: 8,56 - Byg: 8,39 - Tot: 8,49)

Helga fra Kirstineholm

DK2020200308 - Blup: 




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)

Afkomstkåret i 1. klasse


M: Tóna fra Kirstineholm





MF: Tónn frá Ólafsbergi

(Rid: 8,83 - Byg: 8,13 - Tot: 8,55)

Karl fra Kirstineholm

DK2018100139 - Blup: 105





F: Tónn frá Ólafsbergi

(Rid: 8,83 - Byg: 8,13 - Tot: 8,55)




M: Kómeta frá Snjallsteinshöfða 2





MF: Þóroddur frá Þóroddsstöðum

(Rid: 9,04 - Byg: 8,28 - Tot: 8,74)

Ærespræmie for afkom

Mánadögg fra Kathrinesminde

DK2019200176 - Blup: 100





F: Mánaskin fra Isafold

(Rid: 7,37 - Byg: 8,11 - Tot: 7,67)




M: Björk fra Tybrind

(Rid: 7,85 - Byg: 7,78 - Tot: 7,82)




MF: Þulur frá Hólum

(Rid: 8,27 - Byg: 7,93 - Tot: 8,13)


Hannibal fra Kirstineholm

DK2020XXX - Blup:




F: Ágústínus frá Melaleiti

(Rid: 8,93 - Byg: 8,13 - Tot: 8,61)

Afkomstkåret i 1. klasse


M: Snotra frá Hellu





MF: Hrannar frá Skeiðvöllum

(Rid: 8,20 - Byg: 8,09 - Tot: 8,15)


Øvrige heste

Kirstineholm Stutteri • Mail: famlennartz@hotmail.com • Katrine: (+45) 22 61 77 80 - Micael: (+45) 40 56 04 16